Připojení

Rychlost

Uvedenou rychlost minimálně 15 Mb/s tarifu ProtoHome dosáhnete po naprostou většinu dne. 

 

Instalace

Instalaci provádíme z nejbližšího přípojného bodu. Realizace konkrétní přípojky vždy závisí na místních podmínkách. Níže uvedený popis je příkladem běžné instalace:

Pokud v domě kde bydlíte, nebo domech přilehlých, již máme kabelovou přípojku, bude připojení provedeno protažením běžného síťového kabelu ze střechy do vašeho bytu. Nejčastěji světlíkem, elektrošachtou apod. Jestli je ve vašem domě či okolí přípojka, zjistíte pomocí
formuláře.
Druhou možností je šíření datového signálu po stávajících rozvodech STA (společná televizní anténa). V praxi to znamená, že se k internetu připojíte z televizní zásuvky ve Vašem bytě. Více informací o této technologii naleznete
zde.

Jestliže v domě či blízkém okolí naše přípojka zatím není, nainstalujeme na střechu objektu mikrovlnný spoj a přípojné místo vybudujeme na naše náklady.

Standardně přivedeme do bytu kabel zakončený konektorem RJ45, který si můžete zapojit přímo do Vašeho počítače nebo do Wi-Fi routeru. Pokud router nevlastníte, můžete si jej vybrat z naší nabídky. Pokud k připojení chcete použít vlastní router, nebude Vám fungovat bez nastavení statické IP adresy. Jestliže si statickou adresu neumíte sami nastavit , můžete si nastavení objednat jako službu.

POZOR! DSL routery od společnosti Telefónica O2 nelze na naší síti použít, protože mají vstup z telefonní linky.

Bytové domy

Pokud bydlíte v bytovém domě a nejste spokojeni s cenou a rychlostí stávající linky, můžete se k nám se svými sousedy připojit jedním zařízením v domě a výrazně ušetřit.

V bytových domech využíváme technologie připojení přes stávající televizní rozvody domu, aniž by to ovlivnilo TV signál. Při použití této technologie proto není nutná instalace dalších kabelů. Podrobnější informace o instalaci a technologiích Vám na žádost rádi poskytneme.